Novinky

2. přednáška KPHM Ostrava v roce 2020

4.2.2020

Ing. Katka Polínková o Vlastivědném spolku Rosicko-Oslavanska. Více "Události v ČR - Akce na Ostravsku"

1. přednáška KPHM Ostrava v roce 2020

7.1.2020

Paní Alena Zemanová na téma "Zpřístupnění dvoupatrového důlního díla Flascharův důl pro veřejnost". Více Události v ČR - Akce na Ostravsku

28. 11. 2019 - poslední vůz uhlí z Dolu Lazy

29.11.2019

https://www.youtube.com/watch?v=vF9JpfhSz1g&feature=youtu.be

Padesáté vydání Hornického zpravodaje

10.8.2019

Klubu přátel hornických tradic Kladno.
Více čtěte zde

« Novější | Starší »

Panely

  Činnost SHHS ČR podporují

 Sd_chomutov_clen_skupiny_cez_v_velke

Zsdnp-logo

 Senobar-kratkeSetkání HMO ČR

Akce Setkání hornických měst a obcí ČR je tak trochu česká specialita, která začala prvním Setkáním hornických měst ČR 6. září 1997 v Příbrami. Motivací pro tuto akci byla zkušenost, kterou Příbramáci získali na 8. německých hornických, hutnických a havířských dnech ve Schneebergu (Sasko), ve dnech 19. - 22. 7. 1996.Setkání hornických a hutnických spolků se v Německu a Rakousku obvykle pořádají v režii spolků, ale za vydatné podpory měst, regionů a státních institucí. Spolková činnost v Evropě byla poznamenána 2. světovou válkou, ale na západě se poměrně brzo začala činnost spolků obnovovat. První německé hornické a hutnické dny se uskutečnily v Duisburgu (Essen) v roce 1965, v témže roce byla založena Unie Evropských hornických a hutnických spolků a současně se uskutečnily první Evropské hornické a hutnické dny v Luisenthalu.
Pořádáním Setkání HMO ČR přispíváme k udržování a propagování hornických a hutnických tradic v České republice i v Evropě. Je to forma, ktará navazuje na evropské tradice a zároveň přináší do této oblasti novou náplň. V roce 2016 se nám povedlo uspořádat již 20. Setkání HMO ČR a to opět v Příbrami. Ozdobou tohoto Setkání byla i příležitost uspořádat současně 16. Evropské hornické a hutnické dny. Velká hornická paráda čítala na 2000 účastníků z celkem deseti evropských zemí.

Místa a data dosavadních Setkání HMO ČR stáhnete zde

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se